Inbjudan till familjedagar i Stockholm, Zinkensdamms Vandrarhem den 16-17 september 2023!

Den 16 september är ni varmt välkomna till föreningens familjedagar. I år genomför vi dem mitt på Söder i Stockholm, vid fina Zinkensdamms vandrarhem, Zinkens väg 20, 117 41 Stockholm. Vi har bokat rum, måltider och konferenslokal så att vi kan ses, umgås, ha det trevligt tillsammans och genomföra årsmötet. Alla är varmt välkomna från kl 13:00!

Hör gärna av er så fort som möjligt men senast den 12 maj.

Förutsättningar är lite annorlunda jämfört med Högbo där vi hyrde hela anläggningen. Här är vi i konkurrens med andra som vill hyra och därför vill vi gärna boka i god tid. Det kan finnas plats för ”eftersläntrare” också, men vi kan inte garantera några platser efter den 12 maj.

ANMÄLAN
Skicka er anmälan till vår föreningsmail: mobius.syndrom@gmail.com
Rumstyperna är fyrbäddsrum, dubbelrum och singelrum. Ange vilken typ ni önskar boka. Egna lakan och handdukar medtages. Det är dock ont om singelrum redan.
Meddela även eventuella allergier eller matpreferenser. Vi tar gärna emot förslag på olika aktiviteter, även om vi styrelsen tror att mycket, den här gången, kommer att handla om att vi äntligen får träffas igen.
Är ni nyfikna på boendet så klicka här >

Självklart finns det också möjlighet för alla som vill att boka fler nätter i samband med familjedagarna, men detta görs på egen hand. Men hör av er i så fall så synkroniserar vi detta med era bokade rum.

Preliminärt program

Lördagen den 16 september
12-13:00 Incheckning
14:00 Samling i konferenslokalen, möjlighet till fika, mack/kaka/kaffe/dryck
15:00 Årsmöte
16:00 Gemensamma aktiviteter
18:00 Gemensam middag
19:00 Fortsatt umgänge och fri aktiviteter
22:00 Konferenslokalen stängs


Söndagen den 17 september
08:00 Gemensam frukost
09:00 – 11:00 Eftersnack
11:00 Utcheckning


Glöm inte att betala medlemsavgiften. En betald medlemsavgift är en förutsättning för deltagande på familjedagarna. Enskild medlem/stöd 100 kronor, familj 300 kr och ensamstående med barn 100 kronor. Postgironummer: 120 35 45 – 7 eller Bankgironummer: 5151–5666. Glöm inte att skriva namn i meddelanderutan!

Varmt välkomna på Familjedagarna!
/Styrelsen för Svenska Möbius syndromföreningen

Familjedagar i Stockholm 16-17 september

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.